Chaloupky

Férová snídaně v Brtnici

Publikováno 8. května 2014

V rámci Týdne pro Fair Trade uspořádaly Chaloupky - pracoviště Brtnice ve spolupráci s Komunitní školou Krok za krokem a Mateřským centrem Včelka Brtnice ve čtvrtek 8.5. 2014 na farském dvoře Férovou snídani.

Na tři desítky účastníků se sešlo za krásného počasí a přineslo své domácí pochoutky od doma pečeného chleba, přes pomazánky z domácích surovin, domácí králičí paštiku a samozřejmě sladké buchty z ovoce ze zahrádky. Účastníci ochutnali férovou kávu, domácí mošty či si uvařili si vlastní bylinkové čaje. Příjemnou atmosféru doplnila výstava Nakupování pod drobnohledem, která odhaluje tajemství prodejních triků, ale také upozorňuje na Ekoznačky, kdy značce Fair Trade - férový obchod byl tento týden zasvěcen.

V ostatních místech v republice, ale i ve světě bude Férová snídaně slavena až v sobotu 10.5., ale to jsou v Brtnici velké Městské slavnosti, což by na klidu a pohodě nepřidalo. Všichni účastníci se těší na další společné akce.

Férová snídaně v Brtnici byla podpořena Krajem Vysočina ze Zásad MA21 a Zdraví 21 v rámci projektu "Zahrady pro zdraví a pohodu".

Autor: Iveta Machátová


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Férová snídaně v Brtnici

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.