Chaloupky

Chaloupky rozezněla kladiva

Publikováno 29. července 2016

Tento týden byl na ekocentru Chaloupky Kněžice zasvěcen černému řemeslu. Dvacítka malých kovářů od rána do večera a od neděle do pátku buší do kovadlin. Tradiční kovářský tábor, který se těší obrovského zájmu veřejnosti, opět vede František Netrda a pod rukama jeho svěřenců vznikají svícny, podkovy, nože a meče.

Tábor má letos dokonce mezinárodní rozměr. Akce, která je jedinou svého druhu nejen v Česku, přilákala i rodinu ze slovenského Martina. Jde téměř výhradně o pánskou jízdu, kterou doplňuje jedna malá a jedna dospělá kovářka - maminka.

"Největší radost máme z toho, že se naši kováři hlásí po táboře na střední školu v Třebíči, která umělecké kovářství vyučuje", chlubí se vedoucí ekocentra Martin Kříž a dodává: "Příští rok už tito učni nastoupí na tábor jako pomocní lektoři".

Od loňského roku chtěli chaloupečtí, aby se z tábora stala akce pro tatínky s klukama. Aby tátové, kteří na své syny často nemají čas, si ho alespoň na týden o prázdninách našli a věnovali se typické mužské profesi. "Bohužel zájem otců je malý, loni to byli dva tatínci, letos je to jeden otec a jedna matka. Tátové by se nad sebou měli zamyslet...", posteskl si Kříž

Fotogalerie z tábora.

Autor: Martin Kříž


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Chaloupky rozezněla kladiva

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.