Chaloupky

Čeřínek dějištěm letošního Zlatého listu

Publikováno 4. května 2017

Zlatý list, familiárně přezdívaný "Zlaťák", je tradiční přírodovědnou soutěží pro žáky základních škol a příslušných ročníků gymnázií, která se koná pod hlavičkou ČSOP. V malebném prostředí Čeřínku u Jihlavy proběhne jubilejní 20. ročník pořádaný na Vysočině.

Na 16 družstev z Vysočiny, která úspěšně prošla základním kolem, se utká 11. - 12. 5. 2017 o postup do národního kola. Šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek budou na stanovištích soutěžní stezky plnit úkoly z oblasti ekologie, ochrany přírody, životního prostředí, geologie, zoologie, botaniky a dalších. Součástí hodnocení družstva je i praktická práce pro přírodu a celoroční činnost kolektivu, která je bonusem, nikoliv podmínkou. Pro zpestření svého pobytu navštíví starší děti národní přírodní památku Hojkovské rašeliniště, na mladší žáky čeká pěší exkurze po Čeřínku.

Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem se zájmem o přírodu a formou soutěže ověřit jejich znalosti. Děti se učí veřejně prezentovat své aktivity a formulovat nabyté znalosti. Ze soutěže by měla vzejít inspirace dětí i vedoucích kolektivů k dalším druhům činností v přírodě a pro přírodu.

Krajské kolo soutěže pořádají Chaloupky o.p.s. za podpory Kraje Vysočina.


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Čeřínek dějištěm letošního Zlatého listu

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.