Chaloupky

Baliny rozezněly tóny netradičního vánočního koncertu

Publikováno 13. prosince 2016

Adventní koncert, určený pro širokou veřejnost včetně osob se speciálními potřebami, rozezněl prostory Chaloupeckého centra na Balinách. Více jak stovka návštěvníků všech věkových kategorií přišla o třetí adventní neděli, aby si vyslechla autorskou tvorbu skupiny Žalozpěv.

Úderem 17. hodiny začal koncert skupiny, jejíž žánr se pohybuje na pomezí "lyrického folku a alternativy s doteky etnické hudby". Za svou hlavní inspiraci skupina považuje kraj Vysočina, který inspiroval i básníky Jakuba Demla, Bohuslava Reynků, Otokara Březinu či Jana Zahradníčka. Členové skupiny se vzdali nároku na honorář a celý výtěžek koncertu poputuje na programy zahradní terapie. Velmi nás těší, že stále existují lidé ochotní věnovat svůj čas a dovednosti ve prospěch druhých.

Tvůrčí dílna, která předcházela vlastnímu koncertu, byla cele zaměřena na vlnu. Už u vchodu do centra se návštěvníci setkali s živým beránkem, kterého si mohli pohladit. Uvnitř bylo možné "osahat" si surovou vlnu s lanolinem i vlnu vypranou, vyzkoušet si její česání či práci s přeslicí a kolovratem. Z vlny děti za asistence dospělých tvořily vánoční andělíčky, betlémské ovečky a další tradiční vánoční dekorace. Po celou byly k dispozici bylinkové čaje z naší zahrady, vysočinská medovina a vynikající jablečný punč, k zakousnutí pak několik druhů domácích buchet a cukroví.

Věty: "Moc děkujeme, moc jsme si to užili" nebo "Bylo to moc příjemně strávené odpoledne", se kterými se loučili odcházející, svědčily o tom, že se celé odpoledne moc vydařilo. Již teď můžeme slíbit, že tuto akci plánujeme v příštím roce zopakovat.


Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Baliny rozezněly tóny netradičního vánočního koncertu

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.