Chaloupky

Přírodní zahrady

Chaloupky se dlouhodobě věnují přírodním a školním zahradám. Navrhujeme zahrady, učíme v nich učit, publikujeme, pomáháme školám psát projekty zaměřené na tvorbu a obnovu školních zahrad a pozemků. Pořádáme workshopy a certifikujeme přírodí zahrady v Kraji Vysočina. Přehled přírodních a školních zahrad, na jejichž návrhu či realizaci jsme se podíleli, najdete zde.


Máte-li zájem o projekční služby zahradní architektky, pište: tereza.zichova@chaloupky.cz

Máte-li zájem o vzdělávání učitelů na téma "učíme v zahradě", pište: martin.kriz@chaloupky.cz

Máte-li zájem o informace o přírodních zahradách, certifikaci vaší přírodní zahrady apod., pište: iveta.machatova@chaloupky.cz

Máte-li zájem o realizaci nové přírodní zahrady nebo revitalizaci Vaší stávající zahrady na přírodní zahradu, pište: tereza.zichova@chaloupky.cz, nebo navštivte webové stránky www.ekovysocina.cz


Příroda do zahrad, parků a krajiny

Pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět více o přírodě blízké péči nejen o zahrady, ale i o veřejnou zeleň a hospodaření v krajině je připraven cyklus 4 seminářů, který postupně v jednotlivých modulech, takto témata zahrnuje.

Od legislativy, přes prezentaci dobré praxe až po exkurze do terénu. Navštívíte veřejné parky a zeleň, přírodní zahradu, zajímavé krajinné prvky a maloplošná chráněná území. Lektory jsou uznávaní odborníci ve svém oboru.

Přehled ukázkových přírodních zahrad na Vysočině

Aktualizace se dočkal letáček s přehledem Ukázkových přírodních zahrad na Vysočině. Kromě popisu a fotek zahrad zde najdete i tři tipy na výlety po zahradách, ať již se vydáte autem, veřejnou dopravou, na kole či kombinovaně. POZOR - zahrady jsou otevřeny po předchozí domluvě, tak si zavčas na dané místo zavolejte či napište.

Přejeme pěkné léto a toulání po přírodních zahradách.

Školní, přírodní a vzdělávací zahrady, na kterých jsme se podíleli

Chaloupky o.p.s. se podílely na návrzích a realizacích školních řady zahrad a veřejných prostranství. Pro tyto zahrady jsme zpracovali různé stupně dokumentace od studií a podkladů pro workshopy až po prováděcí dokumentace zahrady. Připravovali a lektorovali jsme vzdělávací semináře a workshopy přímo spojené s budováním zahrad.

Postup vzniku zahrady

konzultace na místě | cenový odhad | získání podkladů | studie a finalizace kompozice | vizualizace | prováděcí dokumentace | zahradní workshopy | vzdělávací semináře

Půl milionu pro vaši zahradu!

Školní zahrady jsou podporovány Státním fondem životního prostředí ČR, které poskytuje grantový program na podporu školních zahrad - naleznete ho zde: https://www.sfzp.cz/sekce/893/k-vyzve-16-2017/. My vám nabízíme vzorový rozpočet, materiálu, služeb i publikací, které jsou pro grantový program vyhlášený v září 2017 uznatelné. Naleznete ho zde.

Nový časopis Školní zaHRAda

S hrdostí tímto oznamujeme, že jsme spustili přihlašování pro odběratele nového časopisu Školní zaHRAda, odebírat časopis můžete zdarma po přihlášení se na skolni-zahrada.cz. Jeho tištěnou verzi hledejte v časopise Bedrník.

Životní prostředí 2016 - grant na podporu EVVO vyhlášen

Chaloupky upozorňují, že byl vyhlášen grantový program Fondu Vysočina Životní prostředí 2016, který je určen na podporu environmentální výchovy a osvěty pro obce, školy i neziskové organizace.
Prostřednictvím tohoto dotačního titulu nabízí Kraj Vysočina 1,4 milionu korun na spolufinancování projeků zaměřených na aktivity spojené s přírodními zahradami, vzdělávání poskytovatelů EVVO a realizace přírodních školních zahrad.

Pusťme přírodu do zahrad!

je název připravované osvětové kampaně na podporu přírodního zahradničení v Kraji Vysočina. Staňte se součástí kampaně! Pokud plánujete pořádat akci v souvislosti s vaší certifikovanou přírodní zahradou (např. Den otevřených dveří, výstavu, workshop, besedu pro veřejnost …) nebo se zapojit do celoevropské akce Víkend otevřených zahrad, ozvěte se nám. Nabízíme Vám propagaci akce a poskytnutí propagačních materiálů pro návštěvníky akce. Termín kampaně je květen - říjen 2016.

Proběhl webinář o výuce v zahradě

Tady si můžete přehrát asi 70 minutový záznam webiáře o výuce v zahradě. Pokud budete mít hzájem, přijedeme s ukázkou aktivit napříč předměty i na vaši školní zahradu.

Ocenění pro zahradně terapeutický areál v Balinách

Zahradně-terapeutický areál ekocentra Chaloupky Baliny byl mezinárodní porotou nominován na cenu European Award for Ecological Gardening 2015. Porota vybírala projekty, které jsou inovativní, udržitelné, mohou sloužit jako modelový příklad a přispívají ke zvyšování povědomí veřejnosti o přírodním zahradničení. Ekocentrum Chaloupky Baliny se jako jediný zástupce z České republiky ocitl ve společnosti dalších 21 zahrad z Rakouska, Německa, Holandska, Velké Británie a Španělska. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 10. října v rakouském Tullnu.

Přečtěte si další články: 
 1 
 2 
 3 
   další 
Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás!
Jméno:
Telefon:
E-mail:
Zpráva pro nás:
Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod » Přírodní zahrady

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2017 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.