Chaloupky

Farma Chaloupky

Chaloupky založily v roce 2012 v Zašovicích zemědělské družstvo. Na Salátově kopci nad obcí se pasou dvě krávy plemene Jersey a jejich telátka, sedm východofríských ovcí a asi dvacítka cigájí. Přímo na statku si můžete koupit mléčné produkty, které farma vyrábí (sýry, jogurty, tvaroh...), v létě produkty ovčí a kravské, v zimě jen kravské.

Zároveň ve spolupráci s Chaloupkami o.p.s. otevíráme nové pracoviště, kde se děti, ale i dospělí učí vyrábět sýry, zpracovávat ovčí vlnu a faremnímu hospodaření.

Veškeré dotazy, objednávky... pište na farma@chaloupky.cz.

Přehled našich produktů a jejich cen najdete TADY.


Chaloupky, zemědělské družstvo
Zašovice 14, 675 21 Okříšky, IČ: 29282641,
kontakt: Martin Kříž, tel: 775740221, e-mail: farma@chaloupky.cz


Další úspěch v anketě Skutek roku!

I sedmý ročník ankety Skutek roku přinesl úspěch pro značku Chaloupky. Tentokrát připadlo vítězství v oblasti životního prostředí organizaci Chaloupky, zemědělské družstvo za propojení ekologického farmaření s environmentální výukou na farmě v Zašovicích.

Zašovice otevřely vlněnou učebnu

Novou učebnu zaměřenou na pracování vlny jsme otevřeli začátkem roku v Zašovicích. Objednejte si program o vlně nebo o ovčí farmě a přije'ďte nasát atmosféru nového netradičně pojatého pracoviště na farmě v Zašovicích.

Přijeďte do Zašovic za vlnou a sýrem

Na listopad a prosinec jsme pro Vás připravili odborné víkendy v našich nových prostorách v Zašovicích, v bývalé škole. kdo by se chtěl naučit vyrábět sýry, máslo..., pro toho je určen říjnový sýrařský víkend. Kdo by chtěl pracovat s vlnou, čeká ho na konci listopadu víkend vlněný.

Naše zvířata

Když si přijedete pro mléčné výrobky, můžete se zajít podívat i na naše zvířátka a třeba jim dovézt suchej chleba nebo kus mrkve ;-)

Chaloupecké sýry s certifikátem

Chaloupecké mléčné výrobky se nyní mohou chlubit. Získaly značku Vysočina regionální produkt. Naše výrobky jsou ze 100% vyrobeny tradičními postupy z místního mléka.

Ovce potřetí

Opět se blíží tradiční Ovčí den. V neděli 22.9. otevíráme brány Chaloupek všem milovníkům ovcí, koz (a opět i lam). kromě tradiční mléčné a vlněné dílny si budete moc zazávodit ve stloukání másla, ukážeme vám, jak se činí kůže a nebudou chybět ani jehněčí speciality.

Adoptujte si ovci

Chaloupky nejsou jen střediskem ekologické výchovy nebo odborným centrem ochrany přírody či pozemkovým spolkem, ale nyní je to i název Zemědělského družstva, které jsme založili, a kde začínáme s výrobou kravských i ovčích sýrů.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás!
Jméno:
Telefon:
E-mail:
Zpráva pro nás:
Zpravodaj z Chaloupek

Zaregistrujte se k odběru našeho zpravodaje, zadejte svůj e-mail.Vstup do e-shopu

Publikace a pomůcky

Košík: 0 položek za 0,00

Vyhledávání

Navigační menu

česky
englishdeutsch

www.chaloupky.cz » Úvod

Chaloupky o.p.s.
Kněžice 109
675 21 Okříšky

info@chaloupky.cz
Copyright © 2010 - 2018 Chaloupky o.p.s.
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.